Velayet Davası için Delil Toplama     
 

VELAYET DAVASI İÇİN DELİL TOPLAMA

Velayet davası için delil toplama işlemlerini tek başına halletmek yerine bir özel dedektiflik bürosundan hizmet alarak tamamlayan tarafın davayı kazanma oranının %90 yakın bir oran olduğunu biliyor muydunuz? Akademi Özel Dedektiflik Bürosu olarak bu oranımızın %100 olduğunu belirtmekten ise gurur duymaktayız. Bu gururumuzla beraber bizden hizmet alan müşteri memnuniyetimizin de oldukça yüksek olması özel dedektiflik hizmeti veren bir firma olarak bizi her zaman en yukarıda tutmaya yetmiştir.

Akademi Özel Dedektif olarak boşanma davalarında delil toplama işlemi için yöntemlerimizi oluştururken öncelikle boşanacak çiftin yaş aralığını ve sosyal statü aralığını tespit ediyoruz. Bu bağlamda hangi araştırma yöntemine daha ağırlık verirsek elde edebileceğimiz deliller daha net ve somut olurken daha hızlı bir delil toplama süreci yaşarız diye analizlerde bulunmaktayız. Örneğin dedektiflik firması olarak otuzlu yaşlarında, kurumsal hayatlarının zirvelerinde olan bir çiftin velayet davasına bakarken kullandığımız yöntemle, çocuk yaşta aile zoruyla evlendirilip yine çocuk yaşta aile zoruyla boşanan ve velayet davasında boşanan çiftlerin değil ailelerin söz sahibi olduğunu bir dava da kullandığımız yöntem aynı olmamaktadır. İlk dava için teknik ve sanal takibi daha ön plana alırken, diğer dava da ise fiziki ve teknik takibi daha ön plana almakta, sanal takip yönteminden de vazgeçmeyerek bir adım geriye almaktayız.

Özel dedektiflik firması olarak velayet davası için delil toplama noktasında en ince ayrıntıya kadar hesap kitap yapmakta gerekirse konu ile ilgili olarak karşı tarafın ailesi ve arkadaş çevresinde de araştırma yapmaktayız. Örneğin boşanan çiftlerde baba, kendi ailesi ile birlikte kalıyorsa aile de madde bağımlısı birisi varsa bu durum tespit edilmekte ve velayetin babaya verilemeyeceğine dair belge olarak hazırlanıp rapora konulmaktadır. Ya da annenin haysiyetsiz bir hayat yaşadığına dair bir konu başlıklı velayet davası için delil toplama işlemi için arkadaş çevresi araştırılmakta, bu çevre ile ne sıklıkla görüştüğü tespit edilmekte ve yüz kızartıcı suç işlemiş bir arkadaşı varsa bu durum yine mahkemeye delil olarak sunulmaktadır.

Velayet davası için delil toplama süresinin uzunluğu ya da kısalığı delil toplama sürecini etkileyen bir etmen olduğu için davanın en başında bize başvurmanız durumunda çok daha ayrıntılı bir çalışma yapabilecek ve yeterli miktardaki somut delilleri toplayabileceğiz. Ancak davaya çok az bir zaman kala da davayı kaybetmemek adına ofimize uğrayabilir ve kısa sürede davanın seyrini değiştirecek yönde ne kadar delil toplayabileceğimize birlikte bakarız. Dedektif arkadaşlarımızın deneyimleri ve pratik çözümleri sayesinde kısa sürede yeterli delili toplayabilir ve velayeti sizin almanızı sağlayabiliriz. Böylece bu süreçte evladınızın daha fazla yıpranmasına izin vermeden sürecin kapanmasını sağlayabilir ve çocuğunuzla geçen vaktin tadını çıkartabilirsiniz.

VELAYET DAVASI NASIL AÇILIR

Velayet davası nasıl açılır sorusunu merak edenler için özel dedektiflik firması olarak iki ana yol olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan ilki boşanma davası sonrasında açılan velayet davası diğer ise velayet davası sonrasında açılan velayet davası. İlkinde çocuğun bakımı ebeveynlerden birisine verilir ancak zamanla bakan tarafın durumunda değişiklikler olduğunu düşünüyorsanız ve artık çocuğunuza bakamadığı düşünüyorsanız ikinci bir velayet davası açabilirsiniz.

Velayet davası için delil toplama hizmeti için öncelikle yapmanız gereken şey sizin ya da sizin tutmuş olduğunuz boşanma avukatınızın hazırlamış olduğu bir dilekçe ile aile mahkemesine başvurmanızdır. Sonrasında dilekçenizin kabul görmesi için gerekli olan birkaç hukuki presedürü yerine getirmeniz ve malumatları takip etmeniz gerekmektedir. Velayet davasının açıldığına dair her iki tarafa da dilekçe gittiği an da ise yapmanız gereken velayet konu başlığına dair delil ve belge toplamaktır. Örneğin bakan tarafı maddi durumunun iyi olmadığı velayet başlığı ise açmış olduğunuz bu başlığa uygun olarak delil toplamalısınız. Ya da velayeti elinden alınmak istenen bir ebeveyn isenizi yine bu başlık doğrultusunda maddi durumunuzun iyi olduğunu ispat eden delilleri mahkeme gününe kadar oluşturup, boşanma avukatınıza teslim etmelisiniz. Bundan sonraki süreç ise tamamen hakimin velayet başlığına ait delillere inanıp inanmamasına kalmaktadır. Bu yüzden taraflardan hangisi olursanız olun velayetin sizde olmasını isteyen ebeveyn olarak davayı kazanmak istiyorsanız Akademi Özel Dedektiflik bürosuna başvurabilir ve dava gününe kadar gerekli ve yeterli olan bütün somut delilleri elde edebilirsiniz.

Dedektiflik hizmeti alarak karşı tarafa bir sıfır gol attığınız velayet davasında teknik takip gerektiren bilgi ve verilere bile ulaşabileceksiniz. Örneğin kişinin bankada olduğunu iddia ettiği parasının aslında olmadığını, resmi kurumlar tarafından eve gelmek üzere olan haciz beyannamesinin bir nüshasını, eve yapıln aylık alışveriş giderleri faturalarının bir nüshasını dahi elde edebileceksiniz. Ev faturalarının ödenmediği bilgisi belgeyebilecek, doğalgaz kesik olduğu için evladınızın yıkanmadığını bile ispat edebileceksiniz. Böylece elinizdeki belgelerin yeterliliğine inanan hakim ise daha önce karşı tarafta olan velayetin size verilmesini sağlayacaktır. Dedektif hizmetleri alırken bu araştırmadan evladınızın herhangi bir şekilde etkilenmeyeceğini belirtirken, takip altında olduğu hissi yaşamayacağının sözünü verebiliriz.

Tüm bunlar sonunda dava sizin aleyhinize sonuçlanıp davayı kazandığınız takdirde ise karşı taraf bu belgeleri nasıl elde ettiğinizi asla bilemeyecektir. Sizin bir dedektiflik hizmeti aldığınızdan haberi olmadığı için de yalanlama yoluna giderek davayı uzatmaya çalışacaktır ancak mahkemeye sunmuş olduğunuz delillerin güvenilirliğini Akademi Özel Dedektiflik garantisi altına soktuğunuzda ise hakim zaten sizin haklı olduğunuz kararına varacak ve velayet kararında herhangi bir değişikliğe gitmeyecektir. Ayrıca tüm işlemler yasalar çerçevesinde yapıldığı için karşı taraf herhangi bir hak ihlali talebinde bulunamayacak ve hakkınızda dava talep edemeyecek ve açamayacaktır.

VELAYET DAVASININ ÇOCUKLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

Velayet davalarının boşanmakta olan çiftler için boşanma davasından sonra gelen en önemli davadır. Boşanma davalarının hemen sonrasında açılan velayet davaları özellikle de çekişmeli olarak sona erdirilmiş evlilikler sonrasında çocukları örselemektedir. Bu örselenemeden evlatlarını en az zararla kurtarmak isteyen ebeveyn ise çocuğuna daha iyi bakabileceğini bildiği için karşı taraftan velayeti almak istemekte ancak delil yetersizliği sorunu ile mücadele etmektedirler. Tam da bu anlarda Akademi Özel Dedektiflik olarak hizmet vermekte ve talep de bulunan taraf için velayet konu başlı adı altında delil toplamaktayız. Peki bizim sunmuş olduğumuz bu hizmetin çocuklar üzerindeki etkilerinin ne olduğunu araştırdığımızı biliyor muydunuz? Yaptığımız araştırmaya dair birkaç örnekleme ile giderek pozitif sonuçların neler olduğunu hep birlikte görelim.

Öncelikle velayet davaları özellikle 0-3 yaş aralığındayken genellikle anneye verilir ve aslında annenin evladına bakamayacağını bilen baba ise bu durum karşısında çaresiz kalır. Ancak velayet davası konu başlığı altında özel dedektif bürolarına başvuruda bulunan kişiler annenin bu konuda yetersiz olduğunu ispatlayarak bebeğin bakımını alabilirler ve çocuk daha sağlıklı bir şekilde kendi gelişim yaşına uygun olarak büyümeye devam eder.

Velayet davasının çocuk üzerindeki etkisi de çocuğun daha sağlıklı bir anne babaya kavuşmasını sağlamaktır. Örneğin bebeğin annesinin herhangi bir bağımlılığı olduğu ispat edildi ve bebeğin velayeti babaya verildi. Bu durumda eldeki delillerden yola çıkarak hakim annenin bebeği ile bu şekilde görüşmesini uygun görmediği için tedavi edildiği takdirde görebileceği kararı çıkartacaktır. Bu kadar doğrultusunda tedavi olan anne ise bundan sonraki hayatını çok daha sağlıklı bir şekilde normal bir birey olarak yaşayacağı gibi aynı zamanda da evladı içinde çok daha kaliteli bir anne olacaktır. Dedektiflik hizmetinin durumu tespit etmesi çocuğun her ne kadar velayeti verilmese de çok daha sağlıklı bir anne evlat ilişkisine sahip olmasını sağlayacaktır.

Ancak elde edilen bu delillere rağmen ve hakimin kararına rağmen kişi tedavi olmaz ise çocuğun hem psikolojik olarak hem de akıl sağlığı olarak çok daha sağlıklı olabilmesi adına anne ile görüşmesi yasalarla engellenecek ve çocuk kendisine ait olan anne rolünün kötü deneyimlerine maruz kalmayacaktır. Tüm bunlarla birlikte gerek görüldüğü takdirde velayeti alan taraf psikolojik destek alarak bir ebeveyn eksikliği ile büyüyen çocuklarda görülebilecek psikolojik sorunlarının önünü daha yaşanmadan kesebilecektir.

Akademi Özel Dedektiflik hizmetinin sunmuş olduğu velayet davası için delil toplama hizmetleri alarak sadece evladınızın velayetini almakla kalmayacak velayet davasının evladınız üzerinde oluşturabileceği kötü sonuçlarını da bertaraf etmiş olacaksınız. Ayrıca bu süreçte ister anne olarak isterseniz de baba olarak bize başvuruda bulunduğunuz takdirde kesinlikle karşı tarafla diyaloga geçilmeyecek ve bize böyle bir taleple geldiğiniz bilgisi verilmeyecektir.

 
Dedektiflik Hizmeti Verilen Ülkeler


Ödeme Seçenekleri

Akbank Axes Bonus CardFinans Deniz Finans Halk İş Maestro Master Maximum Teb Vakıfbank Visa Visa Elktro World Yapıkredi Ziraat