Tehdit Ve Şantaj Araştırması     

TEHDİT VE ŞANTAJ ARAŞTIRMALARI

Tehdit ve şantaj araştırmaları, karşı tarafı korkutarak kişiye istediğini yaptırma çabası olarak karşımıza çıkmakta ve bu insanlık dışı muameleye hem kurumsal alanda hem de bireysel alanda rastlamaktayız. Akademi Özel Dedektiflik Bürosu olarak kişilerin ve kişilerin sevdiklerinin can güvenliğini tehlikeye atarak mağdur duruma düşüren bu eyleme karşılık olarak mağdur tarafın yanında olmayı kendimize görev edinerek mesleğimizin gereklerini uygulamaktayız.

Tehdit ve şantaj araştırmaları öncelikle bireysel bir şantaj mı aldığınız yoksa kurumsal bir tehdit altında mı olduğunuz önemli. Sonrasında bireysel bir tehdit ise bu tehdit neyi kapsıyor ve neden yapılıyor. Örneğin mesleğinizden dolayı mı tehdit ediliyorsunuz yoksa özel hayatınızdaki bir gelişme ya da durumdan dolayı mı tehdit ediliyorsunuz? Kurumsal bir tehdit alıyorsanızda eski bir müşterinizden mı yoksa personelden mi yoksa rakip firmalardan mı tehdit alıyorsunuz? Tehdit ve şantaj araştırmaları konusunda dedektiflik hizmeti almak ve hizmetin faydalı olmasını istiyorsanız eğer herhangi bir yalan beyan ya da yanlış bilgi içermeden bütün gerçekliği ile durumu anlatmanız gerekmektedir. Aksi takdirde araştırma rotası yön değiştirerek farklı noktalara varabilir ya da yanlış sonuçlara ulaşılabilir.

Yapılacak olan araştırmalar için bütün konuya vaakıf olunduktan sonra ise size tehdit amaçlı gelen telefon, mesaj ve mail trafiğinin geçmiş tarihleri incelenir ve dinlenir. Elbetteki bu verilere sadece dedektiflik belgesi ile ulaşılabilir ve mesleki yöntemlerle içeriğine ulaşılabilir. Bu noktada gelen telefonun ses analizi yapılır ve kime ait olduğu dedektiflik yöntemlerine dayanılarak araştırılır. Ses tespiti yapıldı ise şüpheli şahıs hakkında araştırma başlatılır ve sizi tehdit ettiğine dair somut belgeler toplanır. Böylece mahkemeye başvurarak kişi hakkında dava açabilirsiniz. Ses tespiti yapılamadıysa kişinin kullandığı diğer tehdit yolları araştırılır. Mail uzantısına bakılır, GPS tespiti yapılar adres tespitinde bulunulmaya çalışılır.

Akademi Özel Dedektiflik bürosu olarak gelen bütün tehdit ve şantaj araştırmaları için tek bir dedektif görevlendirmek yerine her alandan uzman en az bir kişinin olduğu bir ekip oluşturulur. Bu ekip olayın boyutuna göre ya da kurumun boyutuna göre kimi zaman ikiye çıkartılır ve derinlemesine bir araştırmaya girilir. Bu araştırma esnasında bazen sizin yanınızdaki kişileri bile takip altına alabilir hatta bu durumdan olayın seyrini değiştirmemesi adına sizi bile haberdar etmeyebiliriz. Ancak deliller oluşmaya başladığında ise tehdit edenin aslında yanınızdaki isim olduğunu size söyleyerek bundan sonrası için birlikte hareket etmenin yolları çizeriz. Dedektif arkadaşlarımız eşliğinde size verdiğimiz senaryoyu doğru oynadığınız takdirde ise şantaj çetesinin varlığı emniyet güçlerin bildirerek kısa sürede çökertilmesini sağlarız.

Özel dedektiflik firması olarak sunmuş olduğumuz bu hizmet sonrasında ise toplamış olduğumuz tüm belge ve dökümanları size teslim ettikten sonra geri de başka hiçbir şey kalmayacak şekilde temizlemekteyiz ve bizden kaynaklı olacak şekilde üçüncü kişilerin eline size ait bilgi ve verilerin ele geçirilmesinin önüne geçmekteyiz.

ŞANTAJ ARAŞTIRMASI NEDİR

Şantaj araştırması nedir sorusuna Akademi Özel Dedektiflik bürosu olarak verebileceğimiz cevap kişileri para ya da herhangi bir başka çıkar için korkutan, can güvenliği tehditi oluşturan, teşhir etme iddiası ile endişe içerisinde bırakan kişilerin tespit edilip bulunmasıdır. Bu bağlamda incelemiş olduğumuz tehdit unsurlarının içeriğinin çok geniş olduğunu belirterek hangi alanda olursa olsun kişilerin almış oldukları şantajlar doğrultusunda büromuza başvurabileceğini belirtmek isteriz.

Şantaj konu başlığını biraz daha ayrıntılı olarak incelemek gerekir ise bu olay sizin, sevdiklerinizin, işinizin, eşinizin ya da evlatlarınızın başına gelmiş olabilir. Örneğin reşit olmayan kızınız elinde uygunsuz fotoğrafları olduğu iddiası ile birisi tarafından tehdit edilmekte, bu fotografları yasaklı sitelere ya da sosyal medya ağlarına koymakla şantaj ediyor olabilir. Bu tarz bir konu ile başa çıkmak hiç de kolay değildir. O yüzden bir an önce dedektiflik bürosundan hizmet alarak tehdit eden kişinin bir an önce tespit edilmesini ve adresinin bulunarak gerekli işlemlerin yapılması sağlamalısınız. Buna ek olarak alacağınız dedektiflik hizmeti ile sanal takip hizmetini de kullanarak kızınıza ait herhangi bir fotoğraf, video ya da görüntünün internette dolanıp dolanmadığını görebilirsiniz.

Şantaj araştırması alanına sadece tanımadığınız kişiler değil bununla birlikte size santajda bulunan kişiyi tanıyor olmanıza rağmen elinizden bir şeyin gelmediği durumlarda girmektedir. Böyle bir durumda yine dedektiflik büromuza başvuruda bulunarak kişi hakkında yasal işlemlerin başlatılabileceğini öğrenebilirsiniz. Siz işlemleri başlatırken bizde bir yandan dava gününe kadar gerekli olan delilleri toplayarak toplayarak rapor haline getirecek ve kişinin gereken cezayı alması için bütün işlemleri tamamlamış olacağız.

Sunmuş olduğumuz bu dedektiflik hizmetinde ise en çok önem verdiğimiz nokta elbette ki gizliliktir. Şantaj ve tehdit altında olan kişilerin,ailelerin ya da kurumların en çok önem verdiği noktanın kimse tarafından böyle bir muameleye maruz kaldıklarının bilinmemesidir. Bu noktada şantaj altında olan kişi olarak istemediğiniz takdirde eşinizin, evlatlarınızın ya da anne babanızın dahi bu durumdan haberi olmayacaktır. Buna ek olarak şantaj yapan kişi yakalandıktan sonra elindeki bütün tehdit unsurları toplanmak, depolama yapabileceği bütün alanlar araştırılarak boşaltılacaktır.

Şantaj araştırması telefondan gelen şantaj aramaları ve mesajlarının yanısıra, kişiye mail ya da video gönderimi olarak da şantaj yapıldığını bilmekteyiz. Bunlar son dönem şantaj yöntemleriyken, eve yollanan mektuplar, resimler ya da hatırlatıcı logo ya da grafiti çizimi de eskilere dayanan bir şantaj yöntemidir. Bu noktada kişi hangi şantaj yöntemini kullanırsa kullansın gerek fiziki takip ile gerekse de sanal takip ile suçluya ulaşılmakta ve cezaya çarptırılması için gerekli olan bütün işlemler yapılmaktadır. Böylece sizde hayatınız devam edebilmekte ve hayatınızdaki tehdit unsurunu çıkartarak mutlu olacaksınız. Tüm bunlar için ise sadece bir telefon kadar uzağınızdayız.

TEHDİT ARAŞTIRMALARI NEDİR

Tehdit bir kişi ya da kurumu gerek can güvenliği üzerinden gerek sevdikleri üzerinden gerekse de mal ve iş güvenliği üzerinden korkuya düşürmektir. Kişileri düşürdükleri bu korku üzerinden herhangi bir maddi ya da manevi çıkar elde etmek isterler ve tek seferle yetinmekle kalmayıp her seferinde tekrar aynı yola başvurarak, tehdit altında tuttukları kişiyi gelir kapısı olarak görmeye başlarlar. Bu nokta da ise çaresiz kalan kişiler ya durumu kabullenerek karşı tarafın istediğini yapmak zorunda kalırlar ya da Akademi Özel Dedektiflik Bürosuna başvuruda bulunarak kişilerin bir an önce yakalanmasını sağlamaktadır.

Kişilerin bu hizmeti alırken esas istedikleri nokta tehdit unsurunun ortadan kaldırılmasıdır. Tehdit unsuru ortadan kalktığında suçu işleyen kişi yakalanmasa dahi durumun kendileri için yeterli olacaklarını söylemektedirler. Ancak bu nokta da yıllardır bu işin içinde olan kişiler olarak suçlu yakalanmadıkça tehdit unsuru ortadan kalksa bile aynı kişinin bir başka tehdit unsuru bularak tekrar aynı suçu işlemeye devam edeceğinizi söyleyebiliriz. Bu zamana kadar bakmış olduğumuz tehdit ve şantaj araştırılmalarının %90 a varan kısmı bize bu sonucu vermiştir. Bu yüzden sunmuş olduğumuz dedektif  hizmetindekii asıl amacımız tehdit eden kişinin adres tespitini yapmak, tehdit eden kişinin kendisi olduğunu yeterli miktardaki somut delille ispat etmek ve mahkeme kararı ile yakalatmaktadır. Kişi yakalandıktan sonra elinde tuttuğu tehdit içerikli sunsurlar size teslim edilmekte ya da bir daha geri dönüşü olmayacak şekilde yok edilmektedir.

Tehdit amaçlı gelen müşterilerimiz arasında hem kurumsal tehdit alan iş dünyasına ait bireyler yer almakta hem de özel hayatına dair tehdit alan bireyler yer almaktadır. Bu nokta da ise işler biraz farklılaşmaktadır. Bireysel tehditlerde kurulan bir ekip olayı çözmek için yeterli olurken, kurumsal tehditlerde kurumun büyüklüğüne ve tehdit unsuruna bağlı olarak bir yada birden fazla ekip kurulmaktadır. Ayrıca kurulan bu ekiplerde her alanda uzman bir kişi bulundurulurken gerek görüldüğünde bu sayı iki ya da daha fazlaya da çıkartılmaktadır. Özel dedektiflik olarak sunmuş olduğumuz hizmetlerde ise ekip hizmetinin yanı sıra teknik malzeme hizmeti de sunmaktayız. Yerleştirilecek olan dinleme cihazları ya da casusluk programları, depolama malzemeleri, gizli kamera sistemleri, fotoğraf makinası vb. bütün malzemeler ekibimize bizim tarafımızdan temin edilmektedir. Bu noktada sadece takip alanında uzman olmamakla birlikte takip için gerekli olan bütü teknolojiye de sahip olduğumuzu belirtmek isteriz. Çünkü ancak bu şekilde araştırmanın gizliliği korunabilmekte ve derinleşebilmektedir.

Akademi Özel Dedektiflik Bürosu olarak sunmuş olduğumuz tüm bu tehdit araştırma hizmetlerinin her bir basamağını ise faturalandırmaktayız ve sizi beklenmedik hiçbir ödeme ile karşı karşıya bırakmamaktayız. Böylece araştırma süresi boyunca bütçenizi koruyabilmekte ve aile ekonominizi sarsmadan ya da kurumsal ekonomi politikanızı etkilemeden bir hizmet almaktasınız.
Dedektiflik Hizmeti Verilen Ülkeler


Ödeme Seçenekleri

Akbank Axes Bonus CardFinans Deniz Finans Halk İş Maestro Master Maximum Teb Vakıfbank Visa Visa Elktro World Yapıkredi Ziraat