Şirket Davaları Ve Araştırması     
 

ŞİRKET DAVALARI VE ARAŞTIRMASI

Şirket davaları ve araştırması ile her geçen gün gelişmekte olan iş dünyasında sürekli yeni şirketler yeni isimler çıkmaktadır. Küçük çaplı ve gelişmekte olan şirketler gelişmesini hızlandırmak amacıyla kendileri için uygun olan şirketlerle ortaklık yapmak istemekte ve bunun için çalışmalar yapmaktadır. Fakat her sektörde olduğu gibi bu durumu fırsat bilen dolandırıcılar ortaya çıkmaktadır. Gelişmekte olan şirketlerin ortaklık aradığını bilen ve kendilerine av olarak gören dolandırıcılar sahte şirket belgeleri, sahte evraklar, şirket görünümü verilmiş bir mekan ayarlayarak gelişmekte olan şirketleri ağlarına düşürmeye çalışırlar. Bir çok kişinin şirketini zarara sokan bu durum karşısında maddi olduğu kadar manevi olarak da sizi zarara uğratacaktır. Şirketinizin ve sizin başınıza böyle bir olay gelmesi takdirinde bir dahaki iş için atacağınız adımda kendinize olan güveniniz azalacak ve kararsız davranışlar sergileyeceksinizdir. Bu durum sadece sizi değil çalışanlarınızın düşüncelerini de olumsuz etkileyecektir. Bu konu ile ilgili olarak yapacağınız ilk önlem şirket davaları ve araştırması konusunda özel dedektif firmalarından hizmet almak olacaktır.

Bu duruma şahit olan çalışanlar şirketin geleceği hakkında kötü bir düşünceye kapılacak ve bu durum performanslarının düşmesine yol açacaktır. Böyle bir durum ile karşılaşmak istemeyen gelişmekte olan şirketler veya büyük şirketler ne yapmalılar? Ortaklık yapmak istediğiniz şirket hakkında araştırmalar yapan özel dedektiflik bürolarından hizmet alarak bu gibi sorunların hiç biriyle karşı karşıya gelmezsiniz. Özel dedektifler şirket davaları ve araştırması konusunda özel eğitim almış kişilerdir. Özel dedektiflerin sunduğu şirket araştırması ortaklık yapacağınız şirketin gerekli belgelerinin kontrolünü, şirket olduğuna dair kayıtları, herhangi bir borç durumunda size borcunu ödeyebilecek güçte olup olmadığını araştıran bir denetim türüdür. Bu araştırma yapacağınız ortaklık için son derece önemlidir. Eğer ki hiç duymadığınız bir şirketle ortaklık kurmak istiyorsanız kesinlikle şirket araştırması hizmetini özel dedektiflik bürosundan almalısınız. özel dedektifler şirket araştırması yapabilmek için bu konuda uzman eğitim almış kişilerdir.

Şirketiniz için son derece önemli olan şirket davaları ve araştırması şirketinizin geleceğini etkileyecek bir ortaklığa imza atmanızı veya şirketinizi ve itibarınızı iflas ettirecek bir ortaklıktan vazgeçmenizi sağlar. Özellikle bu tür olaylar küçük çaplı şirketlerin başına gelmektedir. Küçük çaplı şirketler hızlı gelişen bir şirket olmak için aceleci davranmaktadır. Sadece büyük ve gelişmekte olan şirketlerin değil küçük şirketlerinde kuracağı bir ortaklıkta şirket araştırması yapması gerekir. Şirket davaları ve araştırması şirket sahibinin içini rahat tutması için en iyi yoldur. İyi bir ortaklığa imza attığını bilmek veya kötü bir ortaklıktan daha başlamadan kurtulmak şirketler için son derece güvenilir ve kesin bir yöntemdir. İşinde uzman dedektif çalışanları tarafından yapılan şirket araştırmasında olumsuz veya dolandırıcılık içeren bir durum varsa tespit edilip önce araştırma isteyen şirkete ardından gerekli makamlara bildirilir.

ŞİRKET DAVALARI NELERDİR?

Şirket davaları ve araştırması konusunda önemli bir alan olan şirket davaları işçi ve iş veren arasında ki davalar, tazminat davaları, sadece çalışma dönemi alacakları, kıdem ve ihbar tazminatı, alt iş veren işçi gibi davalar şirket davalarını kapsamaktadır. Bunun dışında diğer ortak şirketlerle olan anlaşmazlıklar, marka ve patent hakkına yönelik davalar, şirketlerin sahte ürün imalatı yapan firmalara karşı açtığı davalarda bunlara eklenebilir. Çoğu şirketin başına genel olarak gelen dava türü işçi ve işveren arasında ki davalardır. Bu davalar şirketten alacağı olan işçiler in hakkını alamaması sonucuyla açılan davalardır. Bu davaların kazananı ülkemiz de genellikle işçilerdir. Peki şirketlerin bu kadar güçlü olmasına rağmen nasıl işçiler bu davaları kazanıyor? İşveren şirketlerin genellikle haklı olduklarını ispatlayamamasından ve mahkemeye sunacağı savunmasını güçlendirecek belgeleri dosyasına koyamadığından ötürü iş verenler işçilere karşı bu davaları kaybediyor. İş sözleşmelerine gereken önemi vermemek de işçi ve iş veren arasında ki davaların çoğunlukla işveren için olumsuz bitmesine yol açıyor. Bu konuya şirketinizin geleceği için özel dedektiflik firmalarından alacağınız şirket davaları ve araştırması hizmeti ile açıklık getirebilirsiniz.

İş verenlerin tedbir almamaları, personellerin haklarını ödememeleri, ya da eksik ödemeleri, açılan veya açılacak olan davalara hazırlıklı olmamaları personellere gereken önemi vermedikleri halinde iş verene açılan davalar devamlı artacak önemli miktarda tazminat, fazla mesailer, işe iade tazminatları, avukat masrafları ve dosya masrafları gibi diğer ödemeleri kaybederek zarara uğrayacaktır. Neredeyse tüm iş verenler gereken her türlü tedbiri aldığını fakat mahkemeyi kaybettiğini savunur. Ne kadar iş verenler tüm tedbirleri aldıklarını savunsalar da aslında gereken önlemleri tamamen almamaktadırlar. Peki iş verenler ne gibi tedbirler alarak davaları kazanabilir? Kendilerinin haklı olduğunu mahkemelerde nasıl savunabilirler? İş veren işçi davansın da nelere dikkat etmelidirler? Tüm bu soruların elbette bir cevabı var. Özel dedektif firmalarından alacağınız şirket davaları ve araştırması hizmeti ile bu konuyla ilgili olarak daha sağlıklı işlemler sağlayabilirsiniz.

Şirket davaları ve araştırması konusunda iş verenlerin işçiye karşı bu gibi davalar da galip gelebilmesi ve bu tarz sorunlar yaşanmaması için iş hukuku ve mevzuatlarını çok iyi ve en ince ayrıntısına kadar öğrenmelidir. Bunun yanı sıra işçi ve iş veren ilişkilerinin iyi bir biçimde yönetilmesi, herhangi bir denetim durumunda oluşabilecek sorun ve risklerin önceden engellenmesi ve personel dosyalarını ve dokümanlarını mutlaka iş hukukuna uygun şekilde yapması ve sürekli olarak geliştirmesi gerekiyor. Bunları yapmayı başarabilen şirketler kendilerine açılan herhangi bir dava da çok daha başarılı olabilir. Bununla birlikte kazanacağınız birkaç dava sonrasında çalışanlarınız herhangi bir olayda size dava açmak istemeyeceklerdir. Kaybedilen davaların masrafı az gibi görünebilir fakat davalar da göstereceğiniz başarılar sizi sadece büyük masraflardan kurtarmakla kalmayıp şirketinizin adını ve güvenirliliğini koruyacaktır.

ŞİRKET ZARARLARININ TELAFİ EDİLMESİ

Şirketler diğer şirketlerden pek çok ürün satın alıp kendi bünyesinde bu ürünleri pazarlamak ister. Elbette şirketler arası alım satım meblağları çok yüksektir. Örnek verecek olursak 30 a yakın mağazası olan bir şirket mağazaların da satmak için herhangi bir şirketten ürün satın aldığın da maddi olarak büyük bir ödeme demektir. Bu ödemeler şirketlerin araların da belirledikleri anlaşmalar ile belirli tarihlerde yapılır. Bazı durumlarda ürünlerini satan şirketler ödemelerini alamayabilir. Bu durumlar ürün sattığı şirketin iflası, kişilerin borçlarını bırakıp gitmesi gibi durumlarda ürünlerini satan şirketler mağdur durum da kalır. Bazı şirketler gerçekten iflas etmiş olabilir fakat bazı şirketler tam aksine bunu bir dolandırıcılık gibi kullanır. Malı satan bir kişi şirketinin iflas ettiğini beyan ederek herhangi bir ödeme yapmaktan kendini kurtarabilir. Bu gibi durumlar da olaya şüpheci yaklaşmalısınız. Olaylar göründüğünden çok farklı olabilir.

Kişinin şirketi iflas etmiş olabilir veya bunu borçlarını ödememek için kasten yapıyor olabilir. Bu durumla ilgili kafanızda ki bazı soru işaretlerini cevaplayalım. Kişinin gerçekten iflas edip etmediğini nasıl anlayabilirsiniz? Özel dedektiflik firmaları şirket zararlarının telafi edilmesi kapsamında uzman ekiplerle birlikte şirket davaları ve araştırması hizmeti vermektedirler. Bu konuda bir çok eğitim alan özel dedektiflerimiz sizler için size borcu bulunan şirket hakkında kapsamlı bir araştırma başlatır. Bu araştırma kişinin gerçekten iflas edip etmediğini, herhangi bir mal varlığını olup olmadığını veya olan mal varlığını başkasının üstüne geçirip geçirmediğini araştıran bir hizmettir. Bu hizmet ile birlikte size borcu olan şirketin daha önceden herhangi bir mal varlığı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer mal varlığı daha önceden var ise ve bu mal varlığını başkasının üstüne yaptıysa bu durumda şirket zararlarınız ilgili mahkemelere başvurarak telafi edilebilir.

Günümüzde pek çok şirket iflas ettiğin de veya kendini iflas etmiş gibi gösterdiğinde borçlarını ödememek için kendi mal varlıklarını bir yakının üstüne yaparlar. Böylece yasal olarak herhangi bir mal varlığı olmadığı için bir ödeme yapmak zorunda kalmaz. Fakat özel dedektiflik büromuzun sizlere sunduğu şirket zararları telafisi hizmeti ile size borcu olan bir şahıstan borcunuzu tahsil edebilirsiniz. Özel dedektiflerimiz bu konuda son derece gizli ve kesin bir çalışma yürütmektedir. Sizden alınacak bilgiler doğrultusun da kişi ve şirketi hakkında kapsamlı bir şirket davaları ve araştırması başlatılacaktır. Bu araştırma sonuçları adım adım size bildirilecektir. Kişi hakkında detaylı bilgiler toplandıktan sonra mahkemeye başvurulacak ve araştırma sonucu toplanan belgeler mahkemede sizin lehinize sunulacak ve davayı haklı taraf olarak kazanacaksınız.
Dedektiflik Hizmeti Verilen Ülkeler


Ödeme Seçenekleri

Akbank Axes Bonus CardFinans Deniz Finans Halk İş Maestro Master Maximum Teb Vakıfbank Visa Visa Elktro World Yapıkredi Ziraat