Sahte ve Taklit Marka Dedektifliği     

SAHTE VE TAKLİT MARKA ARAŞTIRILMASI

Sahte ve taklit marka araştırılması hizmetini veren dedektiflik firmaları sayesinde birçok firma üretmiş olduğu ürünün patentini ve firmasına ait markanın gerçek değerini koruma altına almıştır. Böylece firmalar arası rekabetler de kurumlar ürün hırsızlığına yeltenmeye korkmuş ya da merdiven altı işletmeler kurumların marka değeri üzerinden para kazanmaya kalkışma noktasında çok daha çekingen davranır olmuşlardır. Durum böyle olunca da bir çok firma marka değerini korumak için dedektiflik bürolarının sahte ve taklit marka araştırılması hizmeti için başvuruda bulunmuşlardır. Kimileri bu hizmeti kısa bir araştırma hizmeti olarak alıp adlarına kullanılan sahte markacılığın olup olmadığını araştırmış, kimileri de uzun dönemde alarak kendilerine bir rehber, bir çalışma arkadaşı olarak uygulamayı kullanmaya başlamışlardır. Uygulama esnasında bir çok dedektif birden aynı göreve odaklanmaktadır ve böylece şirkete zarar veren bu merdiven altı işletmelerin bulunması çok daha kısa sürmektedir.

Marka Sahteciliği Araştırılması için Dedektiflik Ofislerinin Rolü Nelerdir?

Dedektiflik olarak böyle bir hizmet sunan ofisler öncelikle sizin adınıza kısa bir alan çalışması yapmaktadırlar. Hizmet verdiğiniz sektör, sektörde üretilenler, sektörün sahtelerinin genellikle nerelerde kullanıldığı ve genellikle nerelerde üretildiği gibi. Sonrasında ise size konuyla ilgili kısa bir rapor hazırlarlar. Konunun daha iyi anlaşılması için örnek verecek olursak eğer diyelim ki siz bir spor kıyafet firmasısınız ve bu alanda da isminiz oldukça nam yapmış bir firma. Ancak değerinize eş olarak elbetteki belli bir fiyat politikanız olacaktır ve belli bir satış stratejiniz olacaktır. Örneğin kendi ürünlerinizi satan bir mağaza açmak ya da site açmak gibi. Ya da belli markaların satıldığı mağazalarda stand açmak gibi. Ancak o da ne? Bir gün kendi ürününüzün aynısı bir pazar tezgahında gördünüz. Üstelik en son çıkan model ve kullanılan kumaş berbat. Ancak satıcı ‘orjinal alın orjinal’ diye bağırıyor. İşte bu nokta da tüm detayları dedektif büroları sizin için sahte ve taklit marka araştırılması ile takip ediyor. Bu pazarcının öncelikle ürünleri nereden temin ettiğini takip ediyor. Örneğin eminönünden temin ediyor diyelim. Oranın adresini buluyor ve oradaki adamında üretimi nerede yaptığını yani merdivenaltı tezgahı nereye açtığını takip ediyor. Tekstil atölyesi olarak adlandırılan bu yere ise sizin adınıza ihbarda bulunuyor ve buradaki insanların sizin marka değerinizi düşürmesine ve adınız üzerinden para kazanmalarını engelliyorlar. Üstelik merdivenaltı işletmelerin durması ürünü satın almak isteyenleri mağazalara itiyor ve ürün satışınız artıyor.

Özel dedektiflik firmalarının sunmuş olduğu bu sahte ve taklit marka araştırılması sayesinde bir çok kan emicilerden kurtulduğunuz gibi bu tarz işletmeleri sizin adınıza rakip firmaların yaptığını ispat ettiğiniz takdirde de rakip firmaya dava açarak tazminat kazanabilirsiniz. Üstelik bu tazminatlar öyle büyük rakamlar içermektedir ki kurumun zararı kara dönüşür. Ya da mahkeme tarafından uzun süre kapalı kalma kararıyla yaptırıma uğrayan rakibiniz sayesinde uzun süre piyasada rakipsiz olarak iş yapabilir ve bütün kitleyi kendinize çekebilirsiniz.

SAHTE VE TAKLİT MARKA ARAŞTIRILMASI NEDİR?

Sahte ve taklit marka araştırılması uzun yıllardır hizmet veren başarılı firmaların adeta baş belasıdır. Başarılı ve isim itibarına sahip markaların dış piyasalar ve hizmet verdikleri ülkeler çapında sahte ürün üreten işletmeler tarafından ürünlerinin sahtesinin yapılmasıdır. Yıllar boyu emek verip kendi özgün fikirleri ile birlikte başarıya ulaşan firmalar ürünlerinin kopyalanması ve daha ucuz fiyatlara satılmasını asla istememektedir. Adeta bir emek hırsızlığı olan marka sahteciliği ile mücadele etmek için özel dedektiflik büromuzun sizlere sunduğu sahte ve taklit marka araştırılması yolu ile markanın sahte ürünlerini üreten işletmeler hakkında deliller toplanıp marka sahibi kişiye rapor verilmektedir. Bu deliller toplanıp bir belge haline getirilerek gerçekleşecek bir mahkemede marka adına sunulmak üzere özel dedektiflerimiz tarafından hazırlanır. Dünya nüfusunun her geçen gün artması ve teknolojinin gelişmesi ile marka sahteciliği de artış göstermiştir. Bir çok şirket ve işletmenin mağdur olduğu bu konuda profesyonel bir yardım ile birlikte bu soruna çözüm getirilebilir.

Marka sahteciliği araştırması

Öncelikle sahte ve taklit marka araştırılması yapacak kişilerin öncelikle profesyonel ve gerekli belgelere sahip kişiler olması gerekmektedir. Özel dedektiflik büromuz profesyonel özel dedektif ekipleri ile bütün çalışmalarını yasal kurallar çerçevesinde ve gerekli izinlere sahip bir şekilde gerçekleştirmektedir. Özel dedektif personelimiz marka sahteciliği araştırması kapsamında ürünlerinizin sahtesini üreten işletmelerin yerini tespit ederek sahte ürün ürettiğini farklı yöntemler ile deliller haline getirerek sahte ve taklit marka araştırılması yapan yer ve işletme hakkında dava açmanız takdirinde sizin için bir araya getirdikleri delilleri belgeler şeklinde ilgili mahkemeye sunarak dava kararında haklı olduğunuzu göstermektedir. Marka sahteciliği sürecinde deliller elde edilmeden hareket edilmemelidir. Hizmet alan markanın özel dedektiflik büromuz ile birlikte yürüteceği çalışmada marka sahteciliğine karşı başarılı bir sonuç elde edeceğinin güvencesini verebiliriz. Bu özgüvenimizin arkasında ise her zaman planlı çalışmalarımız, çalışmalarımız da elde ettiğimiz başarılarımız ve alanında uzman eğitimler almış özel dedektiflerimiz vardır.

Marka sahteciliği neden ortaya çıkar?

Sahte ve taklit marka araştırılması pek çok marka üzerinden yapılabilir. Fakat tercih edilen durumlar ve hedefler her zaman büyük markalar dünya çapında bir marka olduğu için herkes tarafından bilinmekte ve yüzlerce hatta binlerce şubeleri olan markalar marka sahteciliği yapan kişilerin her zaman ilk hedefidir. Bunun nedeni ise büyük markaların yönetimi büyük oldukları kadar zor olduğu için bu tür sahte ürün üreten alt firmalara pek önem vermezler. Fakat marka sahteciliği yapan alt firmalar zamanla marka isminin ve markanın sahibi olan şirkete büyük zararlar vermektedir. Büyük markaların ürünleri çoğu ülkede popülerdir. Popüler olan ürünler herkes tarafından ilgi görmesi sebebiyle marka sahteciliği yapan kişilere imkan sağlamaktadır. Özel dedektiflik büromuzun sahte ve taklit marka araştırılması araştırması ile ürünlerinizin sahtesini üreten kişilerin ve sahte ürünlerin sonunu getirmek için bir adım atabilirsiniz.
Dedektiflik Hizmeti Verilen Ülkeler


Ödeme Seçenekleri

Akbank Axes Bonus CardFinans Deniz Finans Halk İş Maestro Master Maximum Teb Vakıfbank Visa Visa Elktro World Yapıkredi Ziraat