Sahte Evrak Araştırması     

SAHTE EVRAK ARAŞTIRMASI

Sahte evrak araştırması için Akademi Özel Dedektiflik Bürosuna başvuruda bulunduğunuz takdirde sizin için yapacağımız araştırma ile revrak mağduru olmayacak ve bunun karşılığında da hem özel hayatınızda hem de iş hayatınızda kandırılmayacaksınız. Özel dedektiflik bürosu olduğumuz sunmuş olduğumuz bu hizmetle hem özel hayatınızda olabilecek resmi ve özel evrak sahteciliği, hem de iş hayatınızda olabilecek resmi ve özel evrak sahteciliğinin önüne geçebileceksiniz.

İş hayatınızda yapılabilecek sahte evrak düzenlenmesini çok duymuş olabilirsiniz ancak maalesef bu suç unsuru ile özel hayatınızda da karşılaşacaksınız. Bu konu ile ilgili birkaç örnek verecek olursak, evinizi kiraya vermek istediğiniz kişi size sahte bir çalışma belgesi gösterebilir ya da sahte bir kimlik gösterebilir. Ya da evlenmek istediğiniz adam aslında evlidir ve size sahte bir kimlik göstererek bekar olduğunu iddia edebilir. Size bahsettiğimiz bu sahte evrak suçları hem resmi nitelikte hem de özel nitelikte olabilir. Örneğin size sahte kimlik göstermesi resmi evrakda sahtecilik suçuna girerken, çalıştığı işyerine dair uydurma bir belge hazırlaması özel evrakda sahteciliğe girmektedir. Özel dedektiflik bürosu olarak her iki alanda da yapılan bu suçlar üzerine sahte evrak araştırması yapmakta ve belgenin sahte olup olmadığını araştırarak zor durumda kalmanızı engellemekteyiz.

Özel hayatta karşınıza çıkabilecek bu sahte evrak düzenlenmesi suçunun iş hayatınızda daha çok karşınıza çıkma ihtimali elbetteki kaçınılmaz bir gerçek. Bu noktada anlaşma yapacağınız firma aslında olmayan uydurma bir firma olabilir ya da sizi sunmuş oldukları referansların tamamı yalan olabilir. Yine aynı şekilde işe almak istediğiniz eleman aslında ciddi suçlara karışmış birisidir ve sahte bir sicil raporu ile karşınıza çıkmış olabilir. Dedektif olarak görevlendirdiğimiz kişiler sayesinde ise işe alım yapacağınız personelinizin ciddi bir özgeçmiş araştırmasını sahte evrak araştırması hizmetimiz sayesinde yapabiliriz.

Karşılaşabileceğiniz tüm bu sahte evrak suçları için hem resmi hem de özel alanda araştırma yapmaktayız. Resmi makamların ilgili birimleri evrakın varlığı noktasında incelenir, yoksa direk olarak sahte evrak düzenlemesi olarak tespit edilir. Ancak evrakın resmi makamlarda karşılığı olabilir ancak evrak içeriğinde sahtecilik yapılmış olabilir. Bunu bir örnekle anlatacak olursak evlenmek istediğiniz adamın adı Ahmet F. ve size gösterdiği kimlik bu şekilde. Yapılan araştırmalarda böyle bir isim bulunmadığı takdirde direk sahte evrak olur. Ancak kişinin varlığı ispat edilir ancak bekar kısmındaki bölümün aslında evli olduğu anlaşılır ise bu nokta da ise içerikte sahteciliğe gidilmiş demektir.

Akademi Özel Dedektiflik bürosu olarak kurumsal alanda da vermiş olduğumuz sahte evrak araştırması hem kişilerin hem de kurumların evrak araştırmasını yapmaktayız. Yani sizden iş alacak olan kurumların gerçekliği ve kişilerin gerçekliği sorgulamasını sizin için yapmaktayız. Bu araştırmayı yaparken ise karşı tarafın hiçbir şekilde anlaşıldığından haberi olmayacaktır ve buna bağlı olarak da araştırma rotasını değiştiremeyecektir.

SAHTE EVRAK NEDİR?

Sahte evrak resmi ve özel belgeler üzerinde yapılan yoktan var etme, içerikte yalan beyanda bulunma ve karşı tarafı kandırma ve aldatmaya yönelik olacak şekilde sunulan belgelerde değişikliğe gitme eylemidir. Bu davranış hukuksal alanda suç teşkil etmekle birlikte evrakta sahtecilik olarak adlandırılmaktadır. Özel Dedektiflik hizmeti veren Akademi Özel Dedektiflik olarak ise yapılan bu suçun ortaya çıkarılması için mağdur olan ya da olacak olan tarafa sahte evrak araştırması hizmeti vermekteyiz. Yani size sunulan belgelerin sahte olup olmadığını araştırarak mağduriyetinizi gidermeye çalışmaktayız.

Sahte evrak düzenlenmesi suçu farklı içerikler taşımaktadır. Bunlardan ilki resmi sahte evrak düzenleme diğeri ise özel sahte evrak düzenlemesidir. Bu bağlamda sahte özel evrak hazırlanması suçu 2 ile 3 yıl gibi bir hapis cezası gerektirirken, resmi sahte evrak düzenlemek ise 3 ile 8 yıla kadar çıkan cezalar gerektirmektedir. Yani daha önce çalıştığınız iş yerine dair sahte bir belge hazırladığınız da 2 ile 3 yıl arasında bir ceza alırken, sicil kaydınızın içeriğine dair bir değişiklik ve sahtecilik yaptığınız da ise 8 yıla varan cezalar almaktasınız. Dedektiflik firmasının sunmuş olduğu sahte evrak araştırması hizmeti ile sahtecilik suçunun kanıtlanması durumunda ise ceza almanız kaçınılmaz olacaktır.

Sahte evrak düzenlenmesi noktasında bir diğer suç tipi de hazırlanan evrağı düzenleyen kişi misiniz yoksa hazırlanan evrağı kullanan kişi misiniz. Her ikisinin de ceza alanı farklı olmakla aldıkları cezalarda farklılık içermektedir. Örneğin devlet dairesinde çalışan bir memur olarak yapmış olduğunuz işe dair sahte bir belge oluşturursanız resmi sahte evrak düzenlemesi suçu işlemiş olursunuz. Böyle bir durumda suçunuz kanıtlandığı takdirde ise 8 yıla varan hapis cezası ve meslekten men edilme cezası alırsınız. Ancak özel bir işyerinde çalışan personel olarak evrakda sahtecilik yaparsanız bu sefer özel evrakda sahtecilik suçundan yargılanacak ve 2 ya da 3 yıl gibi bir hapis cezası alacaksınız. İyi bir avukatınız varsa bu cezayı para cezasına döndürebilirsiniz ancak işinizden olacağınızı kesin bir şekilde söyleyebiliriz.Müşterilerimize sunduğumuz sahte evrak araştırması hizmeti ile bu işlemlerin ortaya çıkmasınız kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Bu nokta da elbetteki evrağı size kimin hazırlattığı bilgisi de önemlidir. Örneğin çalıştığınız iş yerinde muhasebeci olarak patorununuzun zoruyla bir sahte evrak düzenlemesi yapmanızla, para karşılığında başkaları adına bir sahte belge hazırlamanız arasında suç ve ceza farkı olacaktır. Dedektiflik firmasının durumu ispat etmesiyle de hangi alandan suç işlemiş olursanız olun muhakkak bir ceza alacağınız ise kesindir.

Sahte evrak düzenlenmesinde evrağı hazırlayan değil hazırlatan tarafta iseniz bu sefer de sahte evrak kullanma suçu işlemiş olacaksınız. Bu noktada önem arzeden tek nokta resmi bir evrakda sahtecilik yaptığınız mı yoksa özel bir evrakta mı sahtecilik yaptığınız sorusudur. Durumun tespitine göre alacağınız ceza değişirken, sahte evrak kullanıcısı olduğunuzu dair herhangi bir delil ve ispat yetersizliği durumunda ise ceza almadan işin içinden sıyrılabilirsiniz.

SAHTE EVRAK NEDEN YAPILIR?

Sahte evrak düzenlenmesi genellikle kurumsal alanda olmakla birlikte bireysel alanda da karşı tarafı aldatmak ve kandırmak için yapılmaktadır. Bu noktada sahte evrak düzenleyenler genellikle karşı taraftan çıkar elde etmek ya da nakit  bir gelir elde etmek için sahteciliğe gitmiştir. Bu yüzden sahtecilik uygulamasına maruz kalmak istemeyen kişiler genellikle Akademi Özel Dedektiflik Bürosuna sahte evrak araştırması için başvuruda bulunmakta ve yapılan titiz çalışma sunucun da kendisini kandırmak isteyen kişi veya kurumları ortaya çıkarmakta ya da sonucun temiz çıkması durumunda gönül rahatlığı ile karşı tarafa güvenebilmektedirler.

Sahte evrak neden yapılır? ’ sorusunu biraz daha açarak ayrıntı vermek gerekirse öncelikle iş amaçlı sahte evrak düzenlemelerinin çok yapıldığını söyleyebiliriz. Özellikle de kurumsal firmalar vergiden kaçırmak için gelir kayıtlarda değişikliğe ve sahteciliğe gitmekte  böylece de devletin resmi kurumlarını kandırmaktadırlar. Böyle bir durumda maliye bakanlığının şüphelenmesi durumunda devletin yanında olarak, kurumun araştırılması için tüm özel dedektif hizmetlerimizi sunmaktayız. Buna benzer bir başka kurumsal sahte evrak düzenleme işlemi de iş yapmak istenilen kurum ya da kişilere sunulan sahte evraklardır. Burada genellikle borç düzenlemesi, kurum içi genel ekonomik durum gibi evraklarda sahtecilik yapılır ve kötü bir gidişatı olan firmanın iş alabilmesi için kendisini iyi gösterme çabasıdır. Bu nokta da ise karşı tarafı mağdur bırakmamak adına iş ya da hizmet alacak firmanın yanında sahte evrak araştırması hizmeti vermekteyiz. Tüm bunların yanı sıra kurum içi çalışanlarda kimi zaman sahte evrak düzenlemesi yoluna gitmektedirler. Kurumlar içlerinde yaşayan kurtların tespiti için dedektif arkadaşlarımızdan yardım almaktadırlar.

Sahte evrak neden yapılır? ‘ sorusuna bireysel alandan cevaplayacak olursak genellikle miras paylaşımı ve miras anlaşmazlıklarında karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Bu noktada kardeşlerden biri  miras karartmasına gitmekte ve ailenin mal varlığını az göstermeye gitmektedir. Ya da bırakılan vasiyet üzerinda avukata para yedirme karşılığında oynama yaptırabilmektedirler. Özel hayatta yapılan bir diğer sahte evrak düzenlenmesi de çiftler arasındaki mal paylaşımı üzerinden yapılmaktadır. Bu noktada gerek evlilik sözleşmesi hazırlayan çiftler gerekse boşanma aşamasında olup mal paylaşımı beyanı hazırlayan çiftlerden birisi muhakkak bu sahtecilik yoluna başvurmaktadırlar. Boşanmış olan çiftlerde ise genellikle nafaka davası aşamasında sahte evrak düzenlenmesi yoluna gidilmektedir. Ancak hangi alanda olursa olsun bireysel alanda özel dedektiflik hizmeti alan birisi tüm bu yapılan sahtecilikleri sahte evrak araştırması ile açığa çıkartabilir. Üstelik evrakda sahtecilik yaptığını ispat ettiği takdirde karşı tarafa bu nokta da dava açabilir ve davayı kazanarak karşı tarafın ceza almasını sağlayabilir.

Akademi Özel Dedektiflik olarak sunmuş olduğumuz tüm kurumsal ve bireysel sahte evrak araştırması işlemlerinde en kısa zamanda sonuca ulaşmakta ve gerekli olan somut delilleri toplamaktayız. Böylece sadece kandırılmaktan uzak kalmamakla birlikte maddi ve manevi olarak da zarara uğramaktan korunmaktasınız.

 
Dedektiflik Hizmeti Verilen Ülkeler


Ödeme Seçenekleri

Akbank Axes Bonus CardFinans Deniz Finans Halk İş Maestro Master Maximum Teb Vakıfbank Visa Visa Elktro World Yapıkredi Ziraat