Kurumsal Denetim ve Firma Analizi     

KURUMSAL DENETİM VE FİRMA ANALİZİ

Kurumsal denetim ve firma analizi yaptığı işte başarı göstermek isteyen her şirketin yaptığı bir denetim türüdür. Bu denetim türünde şirketin her bölümüyle ilgili araştırma yapılabilir, çalışanların kontrolü, mali kontrol, müşteri kontrolü, çalışanların performansların kontrolü gibi bir çok bölümü kapsamaktadır. Başarılı olmak isteyen firmalar özel dedektif personelinin gerçekleştirdiği bu denetim sonucunda denetimin sonuçlarına kontrol etmeli ve gereğini yapmalıdır. Örneğin düzgün performans göstermeyen çalışanlar belirlendikten sonra onlar ile oturup konuşulmalı ve gerekli uyarılar yapılmalıdır. Kurumsal denetim ve firma analizi yaptırmak isteyen şirketler öncelikle bunu çalışanlarından gizli yapmalıdır. çalışanların da kontrol edileceği için bunu bilen çalışanlar denetim süresince tavrını değiştirebilir ve sizin istediğiniz çalışan kontrolünün bir önemi kalmaz. Kurumsal denetim ve firma analizi kendi içinde iç denetim ve dış denetim olarak ikiye ayrılmaktadır. Dış denetim ve iç denetim birbirleriyle bağlı iki denetim türüdür.

İç denetim şirket çalışanlarınızın kontrolünü, herhangi bir ortaklık sözleşmesinde ki maddeleri veya bayilikleriniz kontrolünü sağlar. İç denetimin amacı çalışanlarınızın yeterli olup olmadığını, müşteriye nasıl davrandığını, işine gerekli özeni gösterip göstermediğini, yapacağınız ortaklık sözleşmelerinde ki maddelerin şirket ile konuştuğunuz gibi olup olmadığını, bayiliklerinizin müşteriye karşı olan tavrı düzgün işleyip işlemediğini kontrol etmektir. Özel dedektiflik firmaları iç denetimde genellikle şirket içinde ki durumları kontrol eder ve herhangi bir problem varsa tespitini yapıp şirket sahibine gereğinin yapılması için kurumsal denetim ve firma analizi hizmeti ile bildirir. Şirketlerin en doğru sonuca ulaşması için profesyonel olan ekiplerden yardım alması şarttır. Dış denetim de ise özel dedektifler şirketinizin ortaklık yapacağı şirketi araştırır. Ortaklık yapacağınız şirketin maddi durumu, borç durumu, marka popülerliği gibi geniş kapsamlı bir belge halinde araştırma sunar. Dış denetim de bayilik veya acente hizmeti vereceğiniz kişilerin size ne kadar faydalı olup olmayacağı araştırılır.

Özel dedektif bayilik vereceğiniz kişinin yeterli araştırmasını yaptıktan sonra bu kişiye bayilik verebilip veremeyeceğiniz konusunda size bir dosya sunar. Ve siz şirketiniz adına en doğru kararı görmüş olursunuz. Büyüme göstermek isteyen her şirketin başvurduğu bu denetime sizde şirketinizin büyümesi ve başarı oranının artması için başvurabilirsiniz. Kurumsal denetim ve firma analizi hizmeti veren profesyonel özel dedektiflik bürolarını tercih etmelisiniz. Profesyonel ve uzman eğitim görmüş özel dedektif kadrosu ile sizler için en doğru ve kesin bilgileri sunacaklardır. Şirketinizin ve markanızın ciddiyetini ve başarısını ne kadar önemsediğinizi göstermek çalışanlarınızda da pozitif bir etki yaratacaktır. Ve performanslarını arttıracaktır.

KURUMSAL DENETİM VE FİRMA ANALİZİ ÖNEMİ

Kurumsal denetim ve firma analizi için asıl hedef şirketin hatalı ve düzgün çalışmayan bölümlerini tespit etmek ve bunun için gerekli çalışmaları yapmaktır. Bu çalışmalar sırasında şirket sahibi en doğru sonuç için çalışanlara bir şey belli etmeden günlük rutinine devam etmektedir. Peki kurumsal denetim ve firma analizinin önemi nedir? Neden bu kadar önemlidir? Kurumsal denetim ve firma analizi her büyümek ve gelişmek isteyen şirket için faydalı ve gerekli bir yöntemdir. Bu denetimle birlikte şirketiniz deki hatalı çalışan ve düzgün işlemeyen bölümleri tespit ederek. Şirketinizi daha sağlıklı bir şekilde geleceğe taşıyabilirsiniz. Günümüzde kurumsal denetim ve firma analizi yaptıran bir çok şirket, yaptırmayan şirketlere oranla daha çok ilerleme ve büyüme göstermektedir. Büyüme göstermek isteyen şirketlerin şirket içi sorunları çözmek için genellikle başvurduğu yöntem kurumsal denetim ve firma analizidir. Bu yöntem şirketiniz ve çalışanlarınızın durumu için çok önemlidir.

Özel dedektifler tarafından şirketinizde çalışan kişilerin kontrolü yapılmaktadır. Özel dedektifler şirket çalışanlarınızın müşterilere karşı tavrının nasıl olduğunu, müşterilere gösterdiği ilginin düzeyini, çalıştığı şirketin yararına işler yapıp yapmadığını araştırır. Bu araştırmalar sonucu çalışanlarınız hakkında net bir bilgiye sahip olabilir, ve düzgün iş yapmayan çalışanlarla ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. Özel dedektiflik bürolarının verdiği hizmet ile şirketinizde hatalı yol izleyen bölümlerin tespiti yapılır ve bu hatalı bölümün nasıl düzeltileceği konusunda yöntemler belirlenir. Özel dedektiflik yoluyla kurumsal denetim ve firma analizi hizmeti alan firmalar daima ilerleme göstermektedir. Şirketiniz deki sorunlu bölümleri onarmak, çalışanlarınızın hatalarını öğrendikten sonra onlara hatalarını belirterek daha verimli bir çalışma sahası oluşturmanızı sağlar. Günümüzde ilerleme göstermek isteyen bir çok şirketin başvurduğu yöntemlerden biri olan kurumsal denetim ve firma analizi hizmetimize başvuran firmalar daima büyüme ve gelişme göstermiştir.

Günümüzde gelişmekte olan şirketlerin çoğunda bazı çalışanlar tarafından haksız kazanç elde edilmektedir. Buna örnek olarak büyük bir marka olan Nike veya Adidas ı örnek gösterebiliriz. Çoğu ülkede daha orijinal ürün piyasaya çıkmadan sahte ve taklit ürün olarak bazı firmalar tarafından piyasaya sürülmektedir. Peki bu ürünler nasıl üretiliyor? Bu noktada çalışanların kontrol altında olmaması bu soruyu cevaplıyor. Üretimi yapan çalışanlar daha ürünün üretimi bitmeden sahte mal üreten firmalar ile belli bir para karşılığı anlaşıp ürünün imitasyonunun oluşmasını sağlıyor. Bu çalışanları belirlemenin ve şirketin sağlığı için ilk yapılması gereken adım kurumsal denetim ve firma analizi olarak belirlenir. Şirket çalışanlarınızın güvenilir olup olmadığını, neler yaptığını, dış piyasalara para karşılığı bilgi veya ürün satıp satmadığını öğrenebilirsiniz. Profesyonel ve uzman eğitimli dedektif kadromuzla kurumsal denetim ve firma analizi hizmetimizden içiniz rahat bir şekilde faydalanabilirsiniz.

KURUMSAL DENETİM VE FİRMA ANALİZİ NASIL YAPILIR?

Kurumsal denetim ve firma analizi adı gibi kurumsal olarak gerçekleştirilen çalışmalardan biridir. Bu konuda uzman dedektifler tarafından gerçekleştirilen bu çalışma bazı tespitler ve analizler yapar. Bu tespit ve analizler sonucunda şirketlerin diğer şirketlerle bayilik, acentelik veya ortaklık gibi konularda birlikte çalışıp çalışmaması gerektiğini ortaya çıkarır. Bunun yanı sıra şirketlerin iç denetim ve dış denetim olarak analizleri yapılmaktadır. Kurumsal denetim ve firma analizi adı altında olan dış denetim sizlerin düşündüğünüz ortaklıkların sizin için uygun olup olmadığını, bayilik veya acentelik hizmeti vermek isteyeceğiniz kişilerin bu işe uygun olup olmadığını denetler. Dış denetim sizin ve şirketiniz için en faydalı sonuca gitmeyi hedefler vereceğiniz bayiliğin markanız için ne kadar yararlı olacağını, bayilik vereceğiniz kişinin bu işi ne kadar iyi yapabileceğine kadar kapsamlı bir araştırma süreci içerir. Peki ortak olacağınız şirket hakkında dış denetimde ne araştırılır?

Kurumsal denetim ve firma analizi hizmeti ile ortak olacağınız şirketin ne iş yaptığı, sizin için ne kadar yararlı olacağı, diğer şirketlere borcu var mı? Varsa ödemelerini zamanında yapıyor mu gibi soruların hepsinin cevabını özel dedektiflik bürolarının özel dedektifleri sizin için araştırır ve sizin şirketinize uygunluk derecesini belirleyerek sizlere yapıp yapmamanız gerektiği hakkında bilgi verir. Şirketiniz için dış denetim kadar önemli olan bir diğer unsur ise iç denetimdir. İç denetimde ise özel dedektifler bayiliklerinizin düzgün işleyip işlemediğini, yapacağınız ortaklıkların resmi sözleşmelerini ve firmanızın bünyesinde çalışan kişilerin şirket kurallarına uyup uymadığını kontrol eder. Şirketinizde çalışan kişilerin müşterilerinizle düzgün iletişim kurup kurmadığını, müşterilere gereken özen ve hizmeti sağlayıp sağlamadığını tespit eder. Şirketinizde kurallara uymayan ve işini doğru yapmayan çalışanları sizlere bildirir. Aynı şekilde yapacağınız bir ortaklıkta sizin sözleşmelerinizin anlaşıldığı gibi olup olmadığını kontrol eder. Yani kısaca şirketiniz için gerekli olan evrakları ve çalışanlarınızın performansını tespit eder.

İç denetim ve dış denetim birbirleri ile bağlı iki denetim şeklidir. Özel dedektiflik bürolarının özel dedektifler aracılığıyla sağladığı kurumsal denetim ve firma analizi hizmeti ile ilgili pek çok şirket için gerekli ve son derecede faydalıdır. Yapacağınız ortaklıklar ve vereceğini bayiliklerin şirketiniz için verimini sizin için test eder ve gerçekleştirip gerçekleştirmemeniz konusunda size bir fikir sunar. Bu konuda özel eğitilmiş dedektif personeli sizler için en kapsamlı şekilde çalışır. Aynı zamanda şirket çalışanlarınız hakkındaki aklınızda ki soruları da cevaplamış olursunuz. kim ne kadar çalışıyor? En çok performansı kim gösteriyor? Gibi sorulardan kurtulmuş olursunuz. tabii ki bu hizmeti alacağınız özel dedektiflik bürosunu özenle seçmelisiniz. İyi bir araştırmadan sonra sizin için en uygun özel dedektiflik bürosunu seçip onunla çalışmalısınız.
Dedektiflik Hizmeti Verilen Ülkeler


Ödeme Seçenekleri

Akbank Axes Bonus CardFinans Deniz Finans Halk İş Maestro Master Maximum Teb Vakıfbank Visa Visa Elktro World Yapıkredi Ziraat